Učna ura četrtek 2.4.2020 Ponovitev odstotki, premo in obratno sorazmerje

Ponovitev odstotki, premo in obratno sorazmerje

Če si videov in drugih aplikacij ne morete naložiti in ogledati si razlago lahko pogledate v učbeniku stran 124 do 127 in od 114 do 116 naredite potrebne vaje. Za odstotke pa si pogledate razlage iz izberete naloge na straneh 121,122,123

Še ena šolska ura ponavljanja in utrjevanja. Da ne bomo pozabili odstotkov, ki smo jih delali takrat ko smo bili v šoli, ko smo se učili premo sorazmerje.

Da vam osvežim spomin si oglejte spodnji video iz strani astra.si.

Sedaj si po spominu naredi tabelno sliko vsebine, ki si jo videl na videu.

Poglej si še en video iz strani astra.si

Ponovno si po spominu naredi tabelno sliko vsebine, ki si jo videl na videu.

In še tretji video s strani astra.si , še tretja razlaga odstotkov, ki v resnici spadajo med premo sorazmerje.

Ponovno si po spominu naredi tabelno sliko vsebine, ki si jo videl na videu.

In še četrti video s strani astra.si , še tretja razlaga odstotkov, ki v resnici spadajo med premo sorazmerje.

NALOGE ZA UTRJEVANJE

1. Otroci so v gozdu v treh dneh nabrali skupno 140 litrov borovnic. Prvi dan so nabrali 30 %, drugi dan pa 45 % skupne količine borovnic. Koliko litrov borovnic so nabrali tretji dan?
  2. V šolski kuhinji pripravljajo sendviče s sirom. Če dajo v vsak sendvič 5 dekagramov sira, lahko pripravijo 240 sendvičev. Koliko sendvičev lahko pripravijo, če dajo v vsak sendvič 4 dekagrame sira?
  3. V trgovini je bila razprodaja že znižanih izdelkov. Majica je prvotno stala 24 evrov. Najprej so jo znižali za 30%, nato pa so že znižano ceno še dodatno znižali za 20%. Kolikšna je bila cena znižane majice?

Lep dan še naprej

Korona bo odšla, ker mi smo doma.

Marta, Teja in Suzana

(Skupno 1.399 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v Nerazvrščeno. Zaznamek za trajno povezavo.